ONLİNE SATIŞ WEB SİTESİ ÜYELİK ve YEDEK PARÇA ONLİNE SATIŞ SÖZLEŞMESİ

 • I- TARAFLAR:
  Sözleşmenin tarafları bir tarafta satıcı firma olan SYD ONLINE ile (bundan sonra kısaca SYD ONLINE olarak anılacaktır), diğer tarafta www.onlineparca.com internet adresinden ürün ve servis hizmeti satın alan ve/veya üyelik işlemlerini gerçekleştirmiş gerçek veya tüzel kişilerdir ( Bundan sonra kısaca MÜŞTERİ olarak anılacaktır)
 • II- SÖZLEŞMENİN KONUSU:
  İşbu sözleşmenin konusu SYD ONLINE ile MÜŞTERİ arasında, üyelik işlemleri ve internet üzerinden yapılacak olan orijinal ya da eşdeğer parçaya alım-satımı ve servis hizmetlerine ilişkin tarafların hak ve yükümlülüklerinin düzenlemektir. Bu sözleşme, MÜŞTERİ’nin www.onlineparca.com internet sitesi üzerinden üyelik işlemlerini tamamlamasıyla başlar. Sözleşme hükümleri her iki tarafı da bağlayan hükümler içermekte olup, bir tarafın sözleşme hükümlerine uymaması, diğer tarafın sorumluluğunu ortadan kaldırmamaktadır. Sorumluluğunu yerine getiren taraf diğer taraftan tazmin haklarını saklı tutar.
 • III- TANIMLAR
  www.onlineparca.com : Satıcı Firmanın Web Sitesi :
  Satışa Konu Olan Ürün : www.onlineparca.com internet sitesi üzerinden satılan tüm ürün ve servis hizmetleri.
 • Müşteri : Bu sözleşme hükümleri çerçevesinde www.onlineparca.com internet adresinden ürün ve servis hizmeti satın alan ve/veya üyelik işlemlerini gerçekleştirmiş gerçek veya tüzel kişi.
 • Üye : MÜŞTERİ tarafından www.onlineparca.com adresinde yer alan üyelik formunu doğru bilgilerle dolduran ve SYD ONLINE tarafından yapılacak inceleme neticesinde üyeliğine onay verilen kimse.
 • IV- ÖZEL HÜKÜMLER
  1- MÜŞTERİ tüm siparişlerini internet üzerinde yer alan www.onlineparca.com sitesi üzerinden oluşturulan üyelik hesabından verecektir. Herhangi bir sebeple ile telefonları ya da başka bir iletişim aracı ile bağlantıya geçilse bile siparişin internet üzerinden tamamlanması esastır.
 • 2- Sipariş esnasında girilen bilgiler SYD ONLINE tarafından kayıt altında tutulacak ve yapılan satışın tutanağı olacaktır. www.onlineparca.com internet sitesi üzerinden, alınacak mal ve servis hizmetleriyle ilgili bilgiler "mevcut haliyle" sunulmuştur.
 • 3- SYD ONLINE, ürün ve servis hizmetinin şartlara, kaliteye, amaca uygunluğuna dikkat edecektir. SYD ONLINE, internet sitesi üzerinden aleni olarak yayınladıkları dışında sarih veya zımni başkaca herhangi bir garanti vermemektedir.
 • 4- Ürünlerin fiyatları, katma değer vergisi ilave edilmiş Türk Lirası cinsinden sitede yer almaktadır. MÜŞTERİ internet üzerinden siparişini tamamladığı zaman kendisine tercih etmesi için ödeme seçenekleri sunulacaktır. MÜŞTERİ bu seçeneklerden kendisine en uygun olanını seçecek ve işlemlerine bu şekilde devam edecektir. MÜŞTERİ, internet sitesinden kredi kartı, havale veya EFT ile alışveriş yapabilir.
 • 5- Kredi kartı, banka havalesi veya EFT yolu ile ödeme gönderen MÜŞTERİ’ler mutlaka "Havale Bildirim Formu" ve ilgili formunu doldurmak ve SYD ONLINE'na iletmek zorundadırlar. Kredi kartı ile verilen siparişler verildikleri an işleme alınamayacak olup, kredi kartından işbu sözleşme uyarınca MÜŞTERİ tarafından ödenmesi gerekli meblağın blokesinin yapıldığı ya da bu tutardaki havale – EFT bedelinin SYD ONLINE hesabına ulaştığının SYD ONLINE yetkilileri tarafından tespit edildiği an söz konusu siparişlerin işleme alınması mümkün bulunmaktadır.
 • 6- Banka havalesi ve EFT yolu ile yapılan ödemelerin sipariş ile aynı gün içerisinde yapılması gerekmekte olup, ödemelerin SYD ONLINE’nın hesabına geçmesi ile sipariş hazırlanmaya başlanacaktır. 3 iş günü içerisinde havale ya da EFT’si yapılmayan siparişler iptal edilir. Kapıda ödeme, ödemeli gönderi ya da posta çeki gibi belirtilmeyen ödeme yöntemleri kabul edilmez.
 • 7- Bankaların ödemeler esnasında havale masrafı veya sair isimler altında yapacakları kesintilerden SYD ONLINE sorumlu değildir. Bu çerçevede MÜŞTERİ vadeli alımlarda faiz oranı, havale masrafı, temerrüt faizi hükümleri gibi bilgileri Bankası ile teyit edeceğini ve söz konusu hükümlerin Bankası ile arasındaki sözleşme esaslarına göre belirleneceğini kabul, beyan ve taahhüt eder.
 • 8- Kredi kartına iade talebi bulunması halinde, MÜŞTERİ’ye nakit iade yapılmayacak olup, SYD ONLINE kart ile alışveriş yapılan tutarı bankaya ödeyecektir. Kredi kartı iadeleri, Bankaların mevcut iade prosedürleri çerçevesinde ve SYD ONLINE’nın Bankalar ile yapmış olduğu sözleşmeler dâhilinde yapılacaktır. Bu çerçevede taksitli alışveriş iadelerinde MÜŞTERİ şimdiden, ürünü kaç taksit ile aldı ise Bankanın kendisine ödemeyi de taksitle yapabileceğini bildiğini ve buna muvafakati olduğunu kabul, beyan ve taahhüt etmektedir. SYD ONLINE’nın bankaya tek seferde iade talimatı vermesi durumunda dahi, ilgili banka prosedürü gereği kredi kartlarına iadeyi her ay bir taksit iadesi şeklinde aktarabilmektedir. Bu husus MÜŞTERİ ile Banka arasındaki iç ilişkiye bağlı olup, MÜŞTERİ, bankanın uygulamalarına bağlı olarak SYD ONLINE’nın hiçbir yükümlülüğü bulunmadığını kabul, beyan ve taahhüt eder.
 • 9- SYD ONLINE ilerleyen zaman içerisinde ödeme seçeneklerini değiştirmeye, arttırmaya, azaltmaya ya da kaldırmaya yetkilidir.
 • 10- SYD ONLINE, MÜŞTERİ’nin ödeme amacı ile verdiği bilgileri korumakla yükümlüdür. Kredi kartı ile yapılan ödemelerde Kayıt anında belirtilen ücretin tamamı(vergiler dahil) kredi kartından tahsil edilecektir.
 • 11- Yukarıda belirtilen ödeme şekillerinden herhangi biri ile ödeme yapıldıktan sonra ürün ve hizmet siparişi kesinleşmiş olarak kabul edilecektir.
 • 12- Yapılan siparişler bir başkasına devredilemez, isim değişikliği yapılamaz.
 • 13- MÜŞTERİ sipariş ettiği mal ve hizmeti belirtilen ve internet sitesi üzerinden aldığı randevu süresi içerisinde almadığı taktirde ücret iadesi yapılmaz.
 • 14- SYD ONLINE, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ihmal veya diğer sebepler neticesinde; işlemin kesintiye uğraması, hata, ihmal, kesinti, silinme, kayıp, işlemin veya iletişimin gecikmesi, bilgisayar virüsü, iletişim hatası, hırsızlık, imha veya izinsiz olarak kayıtlara girilmesi, değiştirilmesi veya kullanılması hususunda herhangi bir sorumluluk kabul etmez.
 • 15- Taraflar arasında ihtilaf halinin söz konusu olması durumunda, ödeme yapılan banka ve SYD ONLINE kayıtları esas alınacak.
 • 16- SYD ONLINE belirli periyodlarda kampanya ve bilgilendirme amaçlı MÜŞTERİ’nin belirtmiş olduğu email adresine gerekli bilgileri içeren detayların işbu sözleşme ile kabul edeceğini beyan etmiştir. MÜŞTERİ bu emailleri istememesi halinde gerekli “email istemiyorum” talebini SYD ONLINE’na iletebilir.
 • 17- Sözleşme konusu ürün/ürünlerin teslimatı için işbu sözleşmenin elektronik ortamda onaylanarak SYD ONLINE’na ulaştırılmış olması ve bedelinin MÜŞTERİ’nin tercih ettiği ödeme şekli ile SYD ONLINE’nın hesabına aktarılmış olması şarttır. Ürün bedeli SYD ONLINE’nın hesabına aktarılmaz veya banka kayıtlarında iptal edilir ise SYD ONLINE ürün teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.
 • 18- SYD ONLINE, internet sitesi üzerinden kendisine verilen tüm siparişleri en geç 48 saat içerisinde kargoya vermekle yükümlüdür.
 • 19- Sistemde görünen fakat herhangi bir sebeple temin edilemeyen sipariş ürünlerinin bedelleri herhangi bir kesinti yapılmaksızın sipariş sürecini takip eden 48 saat içerisinde MÜŞTERİ'ye iade edilecektir.
 • 20- MÜŞTERİ, sözleşme konusu ürün/ürünlerin temel nitelikleri, satış fiyatı ve ödeme şekli ile teslimata ilişkin tüm bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini kabul ve beyan eder. SYD ONLINE, ürün siparişi ve ödemesi tamamlanan tüm ürünleri ve servis hizmetini aksi internet sitesinde belirtilmediği sürece en kısa süre içerisinde hazır hale getirecek ve MÜŞTERİ’ye sevk edecektir. Ürünlerin sevkiyatı Türkiye Cumhuriyeti dahilinde bilinen lojistik firmaları ile sağlanacaktır. Ürün sevkiyatını üstlenen lojistik firmalarından kaynaklanan gecikmelerden ve sevkiyat esnasında oluşabilecek zararlardan SYD ONLINE sorumlu değildir. Gerek görmesi durumunda SYD ONLINE, ürün sevkiyatını kendi personeline yaptırabilir.
 • 21- Kargo firmasının, ürünü MÜŞTERİ’ye teslimi aşamasında karşılaşacağı her türlü sorun nedeniyle, siparişi verilen ürünün MÜŞTERİ’ye teslim edilememesinden dolayı SYD ONLINE sorumlu tutulamaz. MÜŞTERİ Kargo tarafından kendisine ulaştırılan ürünlerin kontrolünü sağlayarak, Kargo Teslim Formunu imzalayacaktır. Teslimat sırasında hasarlı olduğu belirlenen ürünler hakkında kargo yetkilisi ile birlikte tutanak tutulması gerekmektedir. Aksi halde, MÜŞTERİ, ürünlerin sağlam ve eksiksiz olarak teslim edilmiş olduğunu kabul ve taahhüt etmektedir.
 • 22- SYD ONLINE, ürün sevkiyatları için MÜŞTERİ’den bedel talep etme hakkını saklı tutar. Ancak, SYD ONLINE'nın ’öyle bir sevkiyat bedeli talep edebilmesi için, bu durum internet sitesi üzerinde mutlaka MÜŞTERİ’ye bildirilmiş olmalıdır. MÜŞTERİ’nin tüm ödemelerini yapmasından sonra ek bir sevkiyat bedeli hiçbir surette çıkartılamaz.
  Garanti, Arıza ve İade İşlemleri:
 • 23- Garanti süresi içerisinde ürünü arızalanan MÜŞTERİ, öncelikle ürünün yetkili ithalatçısından/üreticisinden yapması gereken işlemler konusunda bilgi alacaktır. İthalatçı/Üretici eğer ürünün SYD ONLINE aracılığı ile kendilerine ulaştırılmasını talep ederse, MÜŞTERİ tüm garanti sorumluluklarını yerine getirerek ürünü SYD ONLINE'na ulaştıracaktır. SYD ONLINE'na gönderilecek olan tüm ürünlerin sevkiyat masrafları MÜŞTERİ'ye aittir.
 • 24- Elektronik ürünler, sensörlü ürünler ve beyin mekanizmasına bağlı çalışan ürün grupları garanti kapsamı dışındadır.
 • 25- İthalatçı/ üretici firmanın iade alınması için onay verdiği tüm ürünler SYD ONLINE tarafından iade alınacak, yerine MÜŞTERİ’ye aynı veya muadil ürün gönderilecektir. Bu durumda MÜŞTERİ’ye herhangi bir bedel iadesi yapılmayacaktır. Ne var ki, SYD ONLINE, MÜŞTERİ’ye aynı veya muadil ürün veremez ise 8. maddede belirtilen kurallar çerçevesinde MÜŞTERİ’ye parası iade edilecektir.
 • 26- İthalatçı veya üretici firma tarafından ürünün onarılmasına karar verilmesi durumunda onarılan ürün onlineparca.com tarafından MÜŞTERİ'ye sevk edilecektir. Tüm iade ve sevk işlemlerinde sevkiyat, sigorta, vergi, banka komisyonu v.b. gibi masraflar MÜŞTERİ'ye aittir.
 • 27- Cayma Hakkı: www.onlineparca.com ve MÜŞTERİ, Türk Ticaret Kanunu hükümleri gereği tacir olmakla birlikte, site üzerinden yapılan tüm üyelik satış işlemleri her iki tarafın da tacir olmasından dolayı ticari iş sayılmaktadır. Bu nedenle, 4077 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmelere Dair Yönetmelik hükümleri ve özellikle Cayma Hakkı taraflarca kullanılamayacaktır.
 • 28- Garanti, arıza ve İade İşlemlerinde belirtilen durumlar haricinde, MÜŞTERİ aldığı ürünü iade edemez. Bu durum MÜŞTERİ tarafından kesin olarak kabul edilmiştir.
 • 29- Üyeliğin Askıya Alınması veya Sonlandırılması: www.onlineparca.com, her zaman, herhangi bir neden göstermeksizin MÜŞTERİ’nin üyeliğini askıya alabilir veya üyeliğini sonlandırabilir. Müşteri bu hususu kabul etmiştir.
 • 30- 18 yaşının altındaki kişilere www.onlineparca.com üzerinden satış yapılmamaktadır. MÜŞTERİ bu durumu kabullenmiştir ve herhangi bir sebeple www.onlineparca.com'u yanıltacak bilgiler vermeyeceğini taahhüt etmiştir.
 • 31- www.onlineparca.com internet sitesi üzerinde yer alan tüm ürün bilgilerini ve fiyatlarını sürekli kontrol etmek zorundadır. Ancak her türlü duruma karşın dizgi veya hesaplama hatalarından kaynaklanan durumlarda onlineparca.com sorumlu değildir. Böyle bir durumda onlineparca.com iç bilgileri esas alınacaktır.
 • 32- Sözleşmenin onaylandığı tarihte var olmayan, ancak daha sonra meydana gelen ve sözleşmenin taraflarından bir yada ikisinin sorumluluklarını yerine getirmesini engelleyen durumlar (Doğal Afet, Savaş, Terör, Grev, Salgın Hastalık v.b gibi) mücbir sebep olacaktır. Bu durumda mücbir sebepten etkilenen taraf, diğer tarafa durumu yazılı olarak bildirecektir. Mücbir sebebin devamı esnasında tarafların sözleşme hükümlerini yerine getirme yükümlülükleri bulunmamaktadır. Mücbir sebebin 10 gün içerisinde ortadan kalkmaması halinde tarafların her birinin tek taraflı ve tazminatsız olarak sözleşmeyi feshetme hakkı saklıdır.
 • 33- MÜŞTERİ, iş bu sözleşme süresince ve sözleşmenin hitamından itibaren sır niteliğindeki bilgiler kamuya mâl olana kadar olan sürede, sözleşmeden nedeniyle vakıf olacağı onlineparca.com’un işlerine dair gizli veya şahsa özel bilgi, parça ve fiyat bilgisi, meslek sırrı, ticari sır ve kamuya açıklanmamış sair her türlü bilgileri sır olarak saklamayı, bunları üçüncü şahıslara vermemeyi, bunların üçüncü şahısların eline geçmesine olanak tanıyacak davranış ve tutumlardan kaçınmayı, yine bunları gerek kendine ait gerek başkasına ait işlerde kullanmamayı, üyelik hesabı ve şifresini 3. kişilere kullanım amacıyla dahi vermeyeceğini veya devretmeyeceğini, onlineparca.com hakkında yanıltıcı ve yanlış bilgi vermemeyi kabul, beyan ve taahhüt eder. Aksi bir durumun SYD ONLINE tarafından tespiti halinde MÜŞTERİ, herhangi bir mahkeme kararına gerek bulunmaksızın 50.000 TL [yalnız ellibin türklirası) cezai şartı ilk yazılı talep üzerine nakden ve defaten ödemeyi kabul ve taahhüt eder. Bunun yanında, MÜŞTERİ onlineparca.com’nin bu hususlardan doğacak tüm zararını da ilk talepte ödemeyi kabul, beyan ve taahhüt eder. Bu hüküm sözleşmenin herhangi bir nedenle sona ermesi halinde dahi yürürlükte kalacaktır.
 • 34- www.onlineparca.com, herhangi bir zamanda gerek gördüğü takdirde, sistemin çalışmasını geçici bir süre askıya alabilir veya tamamen durdurabilir. Sistemin geçici bir süre askıya alınması veya tamamen durdurulmasından dolayı www.onlineparca.com üzerinden mal ve hizmet siparişi alan kişilere veya üçüncü şahıslara karşı hiçbir sorumluluğu olamayacaktır.
 • 35- www.onlineparca.com internet sitesinden ürün alan tüm MÜŞTERİ’ler, sözleşmede yer alan maddelerin tamamını okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.
 • 36- www.onlineparca.com tüm siparişlerinizi, yasaların gerektirdiği şekilde irsaliyeli fatura eşliğinde teslim edecektir.
 • 37- Dizgi ve sistem hatalarından meydana gelen fiyat yanlışlıklarından onlineparca.com sorumlu değildir.
 • 38- Sözleşmenin imzalandığı tarihte var olmayan ve ön görülmeyen, tarafların kontrolleri dışında gelişen, ortaya çıkmasıyla taraflardan birinin ya da her ikisinin de sözleşme ile yüklendikleri borç ve sorumluluklarını kısmen ya da tamamen yerine getirmelerini ya da bunları zamanında yerine getirmelerini imkânsızlaştıran haller, mücbir sebep (Tabii afet, savaş, terör, ayaklanma, mevzuat hükümleri, el koyma veya grev, lokavt, salgın hastalık, üretim ve iletişim tesislerinde önemli mahiyette arıza...) olarak kabul edilecektir. Mücbir sebep şahsında gerçekleşen taraf, diğer tarafa durumu derhal ve yazılı olarak bildirecektir. Mücbir sebebin devamı esnasında tarafların edimlerini yerine getirememelerinden dolayı herhangi bir sorumlulukları doğmayacaktır. İşbu mücbir sebep hali 10 (on) gün süreyle devam ederse, taraflardan her birinin, tek taraflı olarak fesih hakkı doğacaktır.
 • 39- www.onlineparca.com satışı on binlerce ürün için tüm sanal alışveriş siteleri gibi stok tutmamaktadır. Ürünleri müşterilerinin siparişlerine göre tedarik etmektedir. Tüm ürünler için listeler hergün güncellense de sipariş verilen bazı ürünler teminci kuruluşların stoklarında tükenmiş olabilir. Böyle durumlarda ilgili bölümümüz tarafından size e-posta ile bilgi verilir ve ürün bedeli karşılığı bloke edilen tutar MÜŞTERİ’nin kredi kartından kaldırılır.
 • 40- Tahsilâtı yapılmış bir siparişin teslimatı Aras Kargo ya da Yurtiçi Kargo firmalarıyla yapılmaktadır. Paketlerinizin, alışverişiniz sırasında size belirtilen süreler içinde teslim edilmemesi durumunda, Kargo Şirketi tarafımızdan ya da müşteri tarafından aranarak paket takibi yapılabilir. Paket teslim alındıktan sonra teslimatçı firmanın görevini layıkıyla yaptığı kabul edilmiş sayılır. Bu yüzden; Teslimat sırasında hasarlı olduğu tespit edilen paketler kabul edilmeyip tutanak tutturulmalıdır. Daha sonra, tutanak 0212 272 38 29 numaralı telefona fakslanıp durum bildirilmelidir. onlineparca.com ürünü yeniden temin edip, en kısa zamanda teslimatın tekrarlanmasını sağlayacaktır.
 • 41- İade Koşulları: MÜŞTERİ tacir değil tüketici olduğunu ve tüketici sıfatıyla hareket ettiğini ispat ettiği durumda www.onlineparca.com iade işlemlerinde Tüketiciyi Koruma Kanunu çerçevesinde hareket edecektir. www.onlineparca.com'da satılan her mal tüketici MÜŞTERİ tarafından 14 gün içerisinde iade edilebilir. Bu kapsamda müşterinin herhangi bir gerekçe belirtme yükümlülüğü de bulunmamaktadır. Ne var ki, ürünün iade edilebilmesi için;
 • • MÜŞTERİ, satın alınan ürünleri tahrip etmeden, kullanmadan ve ürünün tekrar satılabilirliğini bozmadan, teslim tarihinden itibaren ondört (14) günlük süre içinde iade edebilir.
 • • Ambalajı açılmış, kullanılmış, tahrip edilmiş vesaire şekildeki ürünlerin iadesi kabul edilmez.
 • • İade, mutlaka orijinal ambalaj ile yapılmalıdır.
 • • Üründe ve ambalajında herhangi bir açılma, bozulma, kırılma, tahrip, yırtılma, kullanılma vesaire durumlar tespit edildiği hallerde ve ürünün MÜŞTERİ’ye teslim edildiği andaki hali ile iade edilememesi halinde ürün iade alınmaz ve bedeli iade edilmez.
 • • MÜŞTERİ TARAFINDAN İADE EDİLMEK İSTENEN ÜRÜNLER MUTLAKA FATURA İLE GÖNDERİLMELİDİR. İade etmek istenilen ürünün faturası kurumsal ise, geri iade ederken kurumun düzenlemiş olduğu iade faturası ile birlikte gönderilmesi gerekmektedir. İade faturası, kargo payı dahil edilmeden (ürün birim fiyatı + KDV şeklinde) kesilmelidir. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadeleri, İADE FATURASI kesilmediği takdirde tamamlanamayacaktır.
 • • İade şartlarına uygun durumlarda yapılan gönderimlerde kargo ücreti MÜŞTERİ tarafından ödenecektir.
 • • İadesi yapılacak olan ürünler, www.onlineparca.com’un çalıştığı kargo şirketleri tarafından SYD ONLINE’na ulaştırılmalıdır. Hasarlı ve arızalı ürünler, teslimat tarihinden sonra ilk 7 gün içerisinde SYD ONLINE’na ulaştırıldığı taktirde kargo ücreti onlineparca.com tarafından karşılanacaktır. Aksi taktirde kargo ücreti MÜŞTERİ tarafından karşılanacaktır.
 • 42- Teslimattan Kaynaklanan Problemler: Özel Kargo Firması ile yapılan gönderilerde, taşıma sırasında paketin zarar görmesi durumunda zarar onlineparca.com tarafından telafi edilir. Zarar görmüş paket durumunda;
 • • Zarar görmüş paketler MÜŞTERİ tarafından teslim alınmayarak teslimatçı firmaya tutanak tutturulmalıdır.
 • • Eğer teslimatçı firma yetkilisi paketin hasarlı olmadığını düşünüyorsa, MÜŞTERİ’nin orada paketin açılarak ürünlerin hasarsız teslim edildiğini kontrol ettirme ve durumun yine bir tutanakla tespit edilmesini isteme hakkı vardır.
 • • Paket MÜŞTERİ tarafından teslim alındıktan sonra teslimatçı firmanın görevini layıkıyla yaptığını kabul etmiş sayılır. Paket kabul edilmemiş ve tutanak tutulmuş ise, durum, tutanağın MÜŞTERİ’de kalan kopyasıyla birlikte en kısa zamanda onlineparca.com'a bildirilmelidir. onlineparca.com en kısa sürede yeni ve sağlıklı bir teslimatın gerçekleşmesini sağlayacaktır.
 • 43- Kargo: Kargo seçenekleri sipariş sırasında müşterilere sunulmaktadır. onlineparca.com gerek duyduğunda daha hızlı gönderimde bulunmak amacıyla kargo firması değişikliği yapabilir. onlineparca.com’da müşteri memnuniyeti nedeniyle yapılan değişik için ek bir ücret talep edilmez. Teslim süresi özel kargo şirketiyle tahmini 2–4 gündür. Kargo bedelini belirleyen üç parametre vardır: Bunlardan ilki MÜŞTERİ’nin seçtiği ürünlerin toplam hacimsel ya da kütlesel ağırlığı. (Her bir ürünün veritabanında kayıtlı olan kütlesel ya da hacimsel ağırlığı kullanılarak toplam ağırlık sipariş sürecinde otomatik olarak hesaplanmaktadır.)Türkiye içi gönderilerde MÜŞTERİ’nin teslimatçı firma teslimatın yapılacağı adresin SYD ONLINE şirket merkezine olan uzaklığı onlineparca.com'dan alışveriş yapan kişi yukarıdaki tüm maddeleri kabul etmiş sayılır.
 • 44- Bu sözleşmeden kaynaklanan ihtilafların çözümünde, İstanbul Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkilidir.